„ Misja szkolna – zmieniamy dietę Wszystkojadów” to projekt edukacyjny o charakterze prozdrowotnym, promujący zdrowy tryb życia. Projekt trwał od marca do maja, a jego uczestnikami byli uczniowie klas czwartych.

 

Opiekunowie projektu to nauczyciele przyrody, wychowania fizycznego, nauczyciel zajęć komputerowych.

W czasie realizacji zadań edukacyjnych uczniowie  zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania. Wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce, uczestnicząc w misjach klasowych, domowych i misjach specjalnych. Na zajęciach projektowych powstały postery z przepisami na zdrowe śniadanie, „przypominalskie zegary” informujące o rodzaju i godzinie spożywania posiłku. Uczniowie założyli własne hodowle ziół i zapoznali się z ich właściwościami. O ważnej roli witamin, zawartych w owocach i warzywach mówiły inscenizacje wierszy zaprezentowane przez uczestników projektu. Przedstawiono inscenizację wierszy „Na straganie”, ” Entliczek -pentliczek”, „ Arbuz”, „Pomidor”.     

Dzieci wykonały makiety talerzy zrównoważonego obiadu, z prawidłowym rozłożeniem składników odżywczych. Pokaz techniki mycia rąk oraz recytacja humorystycznych wierszy pt. „Wirus i bakteria”, „ Brud i mydło”, przypominały o myciu rąk i produktów spożywczych.

Prezentacje multimedialne, wykonane przez uczniów na zajęciach komputerowych, informowały o szkodliwym działaniu coca - coli, chipsów, nadmiaru sztucznych cukrów. Prezentacje zachęcały także do spożywania zdrowych przekąsek, picia wody mineralnej oraz soków ze świeżych owoców i warzyw.

Projektowe misje domowe angażowały rodziców do realizacji wybranych zadań wspólnie z dziećmi. Uczniowie razem z rodzicami przygotowali wartościowe śniadania, odpowiednie posiłki obiadowe, zakładali domowe hodowle ziół.  Zdrowy styl życia to także systematyczna aktywność fizyczna.W myśl jednej z zasad „Ruch w nadmiarze, słodycze z umiarem” zorganizowano Szkolny Turniej Międzyklasowy uczniów klas czwartych. Dzieci z klas młodszych obejrzały pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.       

Udział w projekcie uświadomił społeczności szkolnej, że podstawą zdrowego stylu  życia jest odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczna i higiena. Ponadto  uczniowie nabyli ważną umiejętność prezentacji własnych działań i współpracy w zespole. Dzieci będą podejmowały świadome działania na rzecz ochrony własnego zdrowia. Podsumowanie projektu odbyło się 5 maja w szkolnej Auli Pacyny z udziałem: dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów klas II -III.

                                                                                                                                                                           Opiekunowie projektu: 

                                                                                                                                                                             Elżbieta Szymorek

 

 

wszystkojad (1)
wszystkojad (2)
wszystkojad (3)
wszystkojad (4)
wszystkojad (5)
wszystkojad (6)
wszystkojad (7)
wszystkojad (8)
wszystkojad (9)
wszystkojad (10)
wszystkojad (11)
wszystkojad (12)
wszystkojad (13)
wszystkojad (14)
wszystkojad (15)
wszystkojad (16)
wszystkojad (17)
wszystkojad (18)
wszystkojad (19)
wszystkojad (20)
wszystkojad (21)
wszystkojad (22)
wszystkojad (23)
wszystkojad (24)
wszystkojad (25)
wszystkojad (26)
wszystkojad (27)
wszystkojad (28)
Previous Next Play Pause