Plakat o światowym dniu ziemii

W związku z udziałem grupy 0 „B” w projekcie czytelniczym CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod  chmurki, dzieci wraz z panią Katarzyną Kapustą wykonały jedno z zadań modułu III, które polegało na  świętowaniu Dnia Ziemi.  

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest  promowanie postaw proekologicznych
w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności  za Ziemię. 

Przedszkolaki z grupy 0B również przyłączyły się do obchodów tego dnia. Rozmawiały o roli  człowieka w ratowaniu planety, o tym co to jest recykling oraz jak ważna jest segregacja. Dzieci  wykonały piękne opaski, obejrzały film edukacyjny „Ufoludki w Katowicach – na ratunek planecie” oraz  słuchały piosenki ekologicznej pt.: „Świat w naszych rękach”. Najmłodsi nie zapomnieli oczywiście o  aspekcie czytelniczym. Pani Kasia przeczytała im wiersz pt.: „Sznurek Jurka” L. Szołdry, który był  inspiracją do dyskusji na temat segregacji śmieci. Na koniec spotkania uczestnicy zajęć umieścili odpady  w odpowiednich pojemnikach. 

Atrapa śmietników wykonana z kartonu  Zdjęcie grupowe dzieci

Segregacja smieci