Walenty, od którego wszystko się zaczęło, był biskupem rzymskim, bardzo cenionym przez chrześcijan.Udzielał potajemnie ślubów żołnierzom w czasach, kiedy było to zabronione. Aresztowany, podnosił na duchu innych więźniów, ukazując im piękno i wartość prawdziwej miłości. Postać świętego Walentego zainspirowała ludzi do tego stopnia, że po jego śmierci, zaczęto obchodzić Dzień Zakochanych.

    W naszej szkole, zabawa walentynkowa odbyła się 13 lutego. Starsi i młodsi świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionych przebojów.
   Następnego dnia szkołą rządziła czerwień, mnóstwo uczniów nosiło na sobie tę barwę, tradycyjnie łączoną z miłością. Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem przygotowali skrzynkę walentynkową, do której chętnie wrzucano kartki z wyrazami przyjaźni i sympatii. Wszystkie karteczki dzięki „listonoszom” dotarły do adresatów.
Można było skosztować pysznych ciast, upieczonych przez członków Wolontariatu. Dochód ze sprzedaży został przekazany na cele charytatywne.
    Przez cały dzień, podczas przerw, rozbrzmiewała nastrojowa, walentynkowa muzyka.