We wtorek, 19 czerwca, podsumowaliśmy projekt językowy, do udziału w którym zachęcały panie Anna Bujalska, Marta Limanowska oraz Agnieszka Szeniawska - nauczycielki języków obcych.

23 kwietnia został przeprowadzony w szkole ponadprogramowy ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST.

Konkurs zorganizowany został przez Ogólnopolskie Centrum Ekologii. Test odbył się w ramach obchodów Dnia Ziemi 2018. Znamy już wyniki EKOTESTU w szkole:

25 maja br. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej Szkół Powiatu Braniewskiego „Deutsch in Poesie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Lipowinie. Wzięło w nim udział 16 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Ogłaszamy konkurs na słowniczek obrazkowy dla klas I-III. Słowa, które poznaliście na lekcjach języka angielskiego powinny być ułożone w kolejności alfabetycznej i przedstawione za pomocą dowolnej techniki. Nie używamy w pracach języka polskiego.

W tym miesiącu nauczycielki Krystyna Szakiewicz i Renata Pisarska-Giecewicz postanowiły uroczyście nagrodzić laureatów konkursów organizowanych w tym semestrze. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody.

15 maja 2018 r. w naszej Szkole odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografik", w którym udział wzięli uczniowie klas III szkół powiatu braniewskiego. Uczestnicy napisali dyktando przygotowane przez panią Agatę Urbańską – konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej W-MODN w Elblągu.