W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy związany z życiem i twórczością tego wybitnego polskiego pisarza. Turniej był skierowany do uczniów klas szóstych. 

Poszczególne klasy wybrały spośród siebie 4 osobowe drużyny oraz przedstawiciela do jury. Zespoły zmagały się z pięcioma konkurencjami. Pierwsza z nich polegała na prawidłowym napisaniu jak największej liczby tytułów nowel Henryka Sienkiewicza. W ciągu siedmiu minut uczniowie mogli korzystać z wszelkich dostępnych źródeł informacji. W drugim zadaniu grupy rozwiązywały krzyżówkę, a w trzecim musiały utworzyć w ciągu 2 minut jak najwięcej wyrazów z liter hasła krzyżówki (LATARNIK). Jedna z drużyn utworzyła aż 11 słów. Czwarte ćwiczenie było czystą przyjemnością. Kapitanowie grup wylosowali koperty z puzzlami.  Uczniowie musieli ułożyć z pociętych elementów kadr z filmu i podać jego tytuł („W pustyni i w puszczy”). Wyzwaniem okazało się ostatnie zadanie polegające na ułożeniu prawidłowej kolejności planu wydarzeń z lektury pt. „W pustyni i w puszczy”.

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a jurorzy bacznie obserwowali i przydzielali punkty.  Po ich zliczeniu okazało się, iż  I miejsce zajęła ekipa z klasy VIa, II- VIc, a III- VIb.  Uczestnicy turnieju otrzymali słodkości, a każda klasa – dyplom i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 

konkurs_Sienkiewicz (1)
konkurs_Sienkiewicz (2)
konkurs_Sienkiewicz (3)
konkurs_Sienkiewicz (4)
konkurs_Sienkiewicz (5)
konkurs_Sienkiewicz (6)
konkurs_Sienkiewicz (7)
konkurs_Sienkiewicz (8)
konkurs_Sienkiewicz (9)
konkurs_Sienkiewicz (10)
konkurs_Sienkiewicz (11)
konkurs_Sienkiewicz (12)
Previous Next Play Pause