„Kaligrafia była sztuką, w którą angażowało się całe ciało; czynnością, w trakcie której pędzelek i ramię musiały tworzyć niepodzielną całość; tańcem, w którym nierozwiązalnym węzłem połączone były ze sobą wszystkie elementy: atrament, papier, pędzelek, ręka, nadgarstek, ramię, tors, głowa, umysł, dusza, próżnia i... pełnia! To niemal jak sztuka wojenna - wymaga ogromnej samokontroli i jest zarezerwowana dla ludzi wykształconych, rycerzy pędzla.”

José Frèches 

 

 

Właśnie tej trudnej sztuce poświęcony był międzyszkolny konkurs pięknego pisania, zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. W tej, jakże trudnej, dla komputerowego pokolenia, dziedzinie zmagali się we wtorek, 17 kwietnia, uczniowie klas I- III .

Naszą Szkołę reprezentowały:

- w kategorii klas I- Alicja Orysiak z klasy Ib oraz Magdalena Błądek z klasy Ic

- w kategorii klas II- Zofia Klimczak z klasy IIa oraz Hanna Kuźniewska z klasy IIb

- w kategorii klas III- Dagmara Rombel z klasy IIIb oraz Oliwia Mosler z klasy IIIe.

Uczestnicy konkursu, w ciągu 45 minutowej pracy, musieli kaligraficznie przepisać fragment zaproponowanego tekstu, odwzorować szlaczki, a uczniowie klas trzecich dodatkowo musieli wykonać ozdobny inicjał własnego projektu.

Wśród nagrodzonych w tymże konkursie znalazły się aż cztery nasze reprezentantki:

- w kategorii klas I- Alicja Orysiak z klasy Ib – miejsce III

- w kategorii klas II- Hanna Kuźniewska z klasy IIb – miejsce I

                                 Zofia Klimczak z klasy IIa – miejsce IV

-  w kategorii klas III- Dagmara Rombel z klasy IIIb – miejsce II

GRATULUJEMY!!!