11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Złote ó”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z pięciu szkół powiatu braniewskiego. Teksty dyktand, tradycyjnie już, opracowała pani Marlena Derlukiewicz, konsultantka ds. języka polskiego Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

W tym roku uczestnikom ortograficznych zmagań „horrendalnych trudności”dostarczyła pisownia nazw ptaków takich jak: „dzierzba, cietrzew, hełmiatka, kszyk, muchołówka, piegża, pójdźka czy też popielatoszara białorzytka”.

 

Prace sprawdzały zaprzyjaźnione ze Szkołą panie bibliotekarki: Bożena Kruszczyńska
i Małgorzata Mackiewicz.

Mistrzami ortografii zostali:

kl. IV- Natalia Iwaszkiewicz, SP 3 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Justyna Marzjan),

kl. V- Amelia Błaszczyk, SP 3 Braniewo(nauczyciel języka polskiego- Justyna Marzjan),

kl. VI- Mikołaj Warczak, SP 5 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Genowefa Jarmoła),

kl. VII- Emilia Ossowska, SP 6 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Iwona Kurdziuk).

 

Laureaci zostali nagrodzeni przepięknie wydanymi książkami, długopisami z pamiątkowym napisem oraz „złotymi” dyplomami. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nagrody ufundowała Burmistrz Miasta Braniewa - Pani Monika Trzcińska, Rada Rodziców, a  słodki poczęstunek pani Ania Ławrukajtis z Piekarni Warmińskiej.

Dziękujemy, a zwycięzcom i ich nauczycielkom gratulujemy!