15 maja 2018 r. w naszej Szkole odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografik", w którym udział wzięli uczniowie klas III szkół powiatu braniewskiego. Uczestnicy napisali dyktando przygotowane przez panią Agatę Urbańską – konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej W-MODN w Elblągu.

 

Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Mackiewicz, Mirosława Klukowska  wyłoniła laureatów:

I miejsce: Anna Maryjko - Szkoła Podstawowa w Chruścielu 

II miejsce:  Weronika Jankowska - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie

III miejsce: Joanna Szyszło - Zespół Szkół we Fromborku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrz  Miasta Braniewa oraz Radę Rodziców.  Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Popek wręczyła laureatom długopisy z grawerem "Mistrz ortografii". Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowała Piekarnia Warmińska.