drzewo matematyczneSzkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” został przeprowadzony w miesiącach październik - grudzień. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII.

 

W I części konkursu uczniowie, w każdym oddziale podczas pięciu etapów, wykazywali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, ale także koncentracją i refleksem. Należało bowiem w każdym etapie zapisać prawidłowe wyniki dziesięciu przykładów mnożenia, a następnie dziesięciu przykładów dzielenia podawanych ze słuchu. Do II części konkursu przeszło po trzech uczniów z każdej klasy z najwyższą ilością punktów, łącznie 48 uczniów.

W II części w/w uczniowie rywalizowali ze sobą na poziomie klas równoległych. Ostateczne wyniki pozwoliły wyłonić zwycięzców:

Klasy IV:

I miejsce – Franciszek Pietkiewicz kl. 4b

II miejsce – Lena Balicka kl. 4a

III miejsce – Zosia Klimczak kl. 4a

Klasy V:

I miejsce – Lena Sarnik kl. 5b

II miejsce – Jakub Krzepkowski kl. 5d

III miejsce – Filip Gospodarczyk kl. 5d

Klasy VI:

I miejsce – Bartosz Kuliniec kl. 6a

II miejsce – Wojciech Penkalski kl. 6c

III miejsce – Michał Popiel kl. 6c

Klasy VII:

I miejsce – Jakub Teske kl. 7b

II miejsce – Artur Owsiak kl. 7b

III miejsce – Michał Bębenek kl. 7a

Klasy VIII:

I miejsce – Jakub Klimczak kl. 8b

II miejsce – Norbert Pietrzak kl. 8b

III miejsce – Hubert Leszczyński kl. 8a

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali oceny cząstkowe za wyniki zgodnie z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania. Ponadto uczniowie, którzy awansowali do II części konkursu otrzymali po 10 punktów dodatnich z zachowania.

Agnieszka Brewczak