Wyniki VIII Ogólnopolskiego konkursu

„Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Coraz rzadziej spotykamy się z przejawami bezinteresownej pomocy i szlachetnych gestów. Zmienić to postanowiła Fundacja Dwa Skrzydła Anioła, która zorganizowała konkurs pod hasłem "Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Konkurs miał na celu uczenie młodych ludzi ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy, empatii oraz czerpania satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz drugiego człowieka. Uczniowie naszej szkoły przez kilka miesięcy wypełniali swoje "Dzienniczki Dobrych Uczynków", do których systematycznie wpisywali swoje szlachetne uczynki względem innych osób.

Na etapie szkolnym, za sumienność i bogactwo dobrych uczynków, zwyciężył dzienniczek prowadzony przez uczennicę kl. 6 d Julię Bartnicką. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły także dzienniczki: Leny Sarnik, Wiktorii Ostrowskiej i Antka Szczygła.

Właśnie zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskie. Do Konkursu przystąpiło 3423 uczniów ze 114 szkół.

Uczennica naszej szkoły z klasy 6d, Julia Bartnicka zajęła 25 miejsce na 61 nagrodzonych i zdobyła 310 punktów.

Dostaliśmy też informację, że nagrody i wyróżnienia zostaną przesłane do szkół po ustabilizowaniu sytuacji związanej z pandemią.

Justyna Panasiuk - szkolny opiekun konkursu