W związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem biblioteki nie obsługują czytelników i nie macie możliwości wypożyczenia książek ☹ Jednakże zachęcamy Was do sięgnięcia po literaturę dla dzieci i młodzieży dostępną online.
Oto propozycje ciekawych stron, gdzie uzyskacie dostęp do bezpłatnych książek oraz związanych z książkami propozycji rozwijających aktywności dla dzieci:

W kwietniu, a dokładnie 2 kwietnia każdego roku, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony w 1967 r. przez IBBY (The International Board on Books for Young People) – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych. Celem tego święta jest promowanie pięknej i wartościowej literatury oraz grafiki dla młodego czytelnika.   Polska była gospodarzem tego wydarzenia w 1980 roku. Autorem motta „Książka moim oknem na świat” był Wojciech Żukrowski, a plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

Na zakończenie TYGODNIA BIBLIOTEK mamy coś dla wielbicieli słodyczy! Podsyłamy Wam przepis. Tym razem na… gofry. Tak, tak tym razem na prawdziwe i chrupiące😊

Przepis pochodzi z przepięknie ilustrowanej książki Emilii Dziubak pt.: „Gratka dla małego niejadka”, którą Wam i Waszym rodzicom polecamy!

CHRUPIĄCE GOFRY

gofry

WYSTĄPIĄ:

• 1/2 szklanki oleju
  • 2 szklanki mąki
  • 1 1/3 szklanki wody
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 jajka
  • 4 łyżeczki cukru
  • szczypta soli
  • truskawki, borówki

patriot     Z okazji obchodów Święta Flagi Państwowej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się Wirtualny Przegląd Pieśni, Piosenek i Wierszy Patriotycznych. Przegląd skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieli podzielić się z innymi znajomością piosenek i wierszy związanych z naszą Ojczyzną. Stopień trudności prezentowanych utworów był zróżnicowany. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki solo lub w duecie z rodzeństwem. Zadbali o odpowiedni strój i elementy barw narodowych. Wszystkie prezentacje okazały się przepiękne. Piosenki były wykonywane z akompaniamentem lub a capella, co jest niezwykle trudne.