patriot     Z okazji obchodów Święta Flagi Państwowej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się Wirtualny Przegląd Pieśni, Piosenek i Wierszy Patriotycznych. Przegląd skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieli podzielić się z innymi znajomością piosenek i wierszy związanych z naszą Ojczyzną. Stopień trudności prezentowanych utworów był zróżnicowany. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki solo lub w duecie z rodzeństwem. Zadbali o odpowiedni strój i elementy barw narodowych. Wszystkie prezentacje okazały się przepiękne. Piosenki były wykonywane z akompaniamentem lub a capella, co jest niezwykle trudne.

plakat w1 640x318 TBOd 8 do 15 maja trwa ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Bibliotek, bo tak nazywa się ten program, jest realizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Dzisiaj, tj. 8 maja po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. To także początek Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku przyświecają słowa: „Zasmakuj w bibliotece...
bibliotekarz-1

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy informację otrzymaną z Urzędu Miasta w sprawie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli: