W piątkowy wieczór spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie, aby świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”.

Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima, bardzo kreatywne okazało się też układanie hasła z kolorowych pasków papieru. Następnie wybraliśmy się w podróż do Paryża, gdzie przy dźwiękach francuskiej muzyki wzięliśmy udział w paryskim tygodniu mody, a także wysłuchaliśmy tekstu „Lew w Paryżu” za pomocą Teatrzyku Kamishibai. Również koło fortuny z pytaniami było dla nas bardzo ekscytujące. Kolejno wyposażeni w latarki udaliśmy się na I piętro biblioteki, gdzie mogliśmy oddać się pierwotnej sztuce czyli tworzeniem malowideł skalnych, wyryć w glinie swoje inicjały, odwiedzić dawną bibliotekę z „pierwowzorami komputerów”. Pisanie na maszynie okazało się niełatwym zadaniem. Na parterze biblioteki czekało na nas kolejne wyzwanie, a mianowicie za pomocą ukrytych wskazówek szukaliśmy sentencji w języku łacińskim. Na koniec oddaliśmy się komponowaniu symfonii dla książek  za pomocą przedmiotów codziennego użytku.

Dziękujemy paniom bibliotekarkom z MBP za ten twórczy, niezwykły i pełen wrażeń wieczór!

Uczniowie klasy IV b

 

Noc bibl (1)
Noc bibl (1a)
Noc bibl (2)
Noc bibl (3)
Noc bibl (4)
Noc bibl (5)
Noc bibl (6)
Noc bibl (7)
Noc bibl (8)
Noc bibl (9)
Noc bibl (10)
Noc bibl (11)
Noc bibl (12)
Noc bibl (13)
Noc bibl (14)
Noc bibl (15)
Noc bibl (16)
Noc bibl (17)
Noc bibl (18)
Noc bibl (19)
Noc bibl (20)
Noc bibl (21)
Noc bibl (22)
Noc bibl (23)
Noc bibl (24)
Noc bibl (25)
Noc bibl (26)
Noc bibl (27)
Noc bibl (28)
Noc bibl (29)
Noc bibl (30)
Noc bibl (31)
Noc bibl (32)
Noc bibl (33)
Noc bibl (34)
Noc bibl (35)
Noc bibl (36)
Noc bibl (37)
Noc bibl (38)
Noc bibl (39)
Noc bibl (40)
Previous Next Play Pause