Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły zostali ambasadorami akcji społecznej "Klapki dla Gambii". Zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy oraz dopingowania i śledzenia przebiegu projektu.

Zbieramy klapki. Nowe, kolorowe, w dziecięcych rozmiarach. Można na ich spodzie napisać swoje imię lub narysować coś miłego. Dzieciom sprawiają takie gesty dodatkową radość.

Klapki można wrzucić do kartonu, który stoi na parterze naszej szkoły. Każdego dnia klapki są z niego przenoszone w bezpieczne miejsce - czekają na zakończenie akcji i podróż do nowych gambijskich właścicieli.

Karton o napisie Klapki da Gambii

Tego lata wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione do Gambii i rozdane potrzebującym dzieciom. W zeszłym roku, w całej Polsce, zebrano 680 par klapków. Czy pobijemy tą liczbę w tym roku? Mamy taką nadzieję.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. .

Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty. W porze deszczowej dzieciom w klapkach łatwiej jest chodzić po kałużach i błotach (nie kalecząc stóp). Chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy. A co z bieganiem, graniem w piłkę i w inne gry? Nawet w klapkach łatwiej i bezpieczniej, niż boso...

Wszystkich zainteresowanych akcją zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: www.klapkidlagambii.pl

Grafika informacyjna o akcji Klapki dla Gambii