Książka z 2 stronami ułożonymi w kształcie serca

Kochani!

W lutym cytowaliśmy fragmenty z książek pt.: „Przygody Tomka Sawyera” i „Małego Księcia”.

Prawidłowych odpowiedzi udzielili: Wiktoria Szwedko z klasy 5d i Maciek Ronowski z klasy 7c. Im gratulujemy, a Was zachęcamy do czytania i zabawy!

A oto cytaty na marzec:

klasy IV-VI

,,(…)Wtedy w oknie pojawiła się urocza panienka o błękitnych włosach. Jej oczy były zamknięte, ręce skrzyżowane na piersi. Twarz dziewczyny była tak blada, jakoby zrobiona z wosku. Nie otwierając ust, dziewczyna przemówiła nieziemskim głosem(…)”

klasy VII-VIII

,,(…)Przyjęła go panienka wysoka i smukła. Miała takie fiołkowe oczy, że powinny wydawać fiołkową woń, z drobnych jej ust nie schodził uśmiech (…) patrzył z radosnym zdumieniem na śliczną dziewczynę (…)”

            Na podpisane kartki z odpowiedziami czekamy w bibliotece oraz w sali nr 1 SP6
do 29 marca br. J