Książka z 2 stronami ułożonymi w kształcie serca

To już ostatnia szansa na „łatwe” szóstki z języka polskiego!

Do 31 maja br. możecie udzielać prawidłowych odpowiedzi w nieustającym konkursie pt. „Skąd ten cytat?” Czytajcie, szukajcie i piszcie z jakich lektur pochodzą poniższe fragmenty:

Klasy IV-VI

,,(…)Tym razem podążył na zachód, gdyż wpadł na ślad wielkiej ławicy fląder-jemu zaś było potrzeba co najmniej sto funtów ryby dziennie, by utrzymać się w dobrym stanie zdrowia. Polował na nie, póki mu sił stało, po czym zwinął się w kłębek i ułożył do snu.(…)”

 

Klasy VII-VIII

,,(…)Inny obraz: dróżka ich przecina szosę, muszą więc podejść do szosy. Szosa jest zatłoczona od horyzontu po horyzont w sposób wprost niesamowity. Rzeka ludzka wylała z ram szosy w rowy i poza rowy. Gęsto posuwa się zbita ciżba, głowa przy głowie, ramię przy ramieniu- toboły, rowery, wózki dziecięce, głowy końskie, taczki… (…)”