5856b1184f6ae202fedf2789

   Klasa pełna uczniów, którzy z własnej woli spędzają piątkowe popołudnia w szkole do godz. 18:15 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć. A jednak! Klasa 4a lubi spędzać wspólnie czas, szczególnie na oglądaniu filmów.

            Pierwsze spotkanie to Walentynkowy Wieczór Filmowy, podczas którego wspólnie obejrzeliśmy "Księgę życia" - błyskotliwą i wzruszającą, pełną humoru opowieść o odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi, dorastaniu i odwadze, by wziąć swój los we własne ręce.  Wśród ludzi poddanych próbie są dwaj bohaterowie filmu: Manolo - młody matador, który marzy, by zostać muzykiem i Joaquin - sportowiec i duma rodzinnego miasta. Obaj konkurują o względy Marii - pięknej i niezależnej księżniczki.  
            Drugie filmowe popołudnie nazwaliśmy Majowym Seansem Filmowym "Piękno jest w nas". Wówczas obejrzeliśmy film pt. "Cudowny chłopak". Obraz opowiada o roku z życia rodziny Pullmanów, która mieszka w Nowym Yorku na Manhattanie i ma 10-letniego syna- Auggiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach i w salach operacyjnych. Nie zdradzimy szczegółów, ale dodamy, iż film porusza bardzo ważne tematy: nietolerancję, uprzedzenia i samotność w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że na koniec... łzy radości i wzruszenia same napływają do oczu.
            Naszym spotkaniom towarzyszyły rozmowy, śmiech i przyjazna atmosfera. Wspaniale bawiliśmy się razem, a nawet przez krótką chwilę poczuliśmy się (prawie) jak w prawdziwym kinie. A nawet lepiej – bo przecież tylko w szkole można ułożyć się wygodnie na poduszkach i kocach, popijać ciepłą herbatę i zajadać pizzę. Miło jest tak w piątkowy wieczór wspólnie spędzić czas.:)
cudownychlopak03
ksiegazycia02
cudownychlopak02
cudownychlopak01
ksiegazycia01