Grafika przedstawia rzekeW dniu 29 maja 2019 r. uczniowie klasy 8c wraz z opiekunami – panią Justyną Panasiuk i panią Anettą Pawlukowską udali się na wycieczkę do rezerwatu „Dolina rzeki Wałszy” w Pieniężnie. Celem wyjazdu było poznanie walorów krajoznawczych, przyrodniczych i turystycznych rezerwatu oraz promocja turystyki jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Dolina Rzeki Wałszy – krajobrazowy rezerwat przyrody o powierzchni 205,74 ha został ustanowiony w 1957 roku. Do atrakcji turystycznych rezerwatu należy zwłaszcza krajobraz morenowy z głęboko wciętą doliną rzeczną. Z rzadziej spotykanych i chronionych gatunków roślin występują w nim: widłak jałowcowaty, buławnik czerwony, wawrzynek wilczełyko, podkolan biały, a do ciekawych przedstawicieli miejscowej fauny należy największy w Polsce przedstawiciel ryjkowcowatych – rozpucz lepiężnikowiec.

Podczas spaceru ścieżkami parku uczniowie przypomnieli sobie formy ochrony przyrody, rozpoznawali rośliny chronione oraz ćwiczyli orientację w terenie.

Miłym akcentem wycieczki było ognisko z kiełbaskami oraz lody.

Uczestnicy wyprawy byli zachwyceni urokiem rezerwatu i postanowili wrócić tu ze swoimi rodzinami.

Po wycieczce zostały wspaniałe wspomnienia oraz wiedza przyrodnicza, którą uczniowie naszej szkoły efektywnie czerpią z wyjazdów.

4 (1)
5 (1)
6
7
8
1 (1)
2 (1)
3 (1)

 Galeria przedstawia zdjęcia z wycieczki