Drzewa, które zamiast liści ma liczby

     23 maja br. w naszej Szkole odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich.

Celem konkursu było wspieranie i rozwijanie matematycznych zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.

Wszystkich przybyłych na konkurs gości powitał Dyrektor Szkoły- pan Marek Czapliński, który życzył uczestnikom powodzenia w zmaganiach z zagadkami matematycznymi.                                            

Do konkursu zgłosili się przedstawiciele siedmiu szkół podstawowych powiatu braniewskiego. Według regulaminu konkursu- zadaniem młodych matematyków było rozwiązanie 16 zadań z treścią o różnym stopniu trudności w czasie nie dłuższym niż 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów.                                                                                                                 
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Ewa Gorczyca - przedstawiciel PKO BP SA w Braniewie, pani Ewa Pietrzak - przewodnicząca Rady Rodziców naszej Szkoły oraz pani Grażyna Wolińska- księgowa w SP 6. Opiekunowie uczniów przybyłych na konkurs oraz uczestnicy, którzy zakończyli pracę – zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. 

Najlepszymi matematykami okazali się:

I miejsce- Paweł Kwiatkowski z SP 5 Braniewo

II miejsce- Zofia Klimczak z SP 6 Braniewo

III miejsce- Nina Matraszek z SP 3 Braniewo

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły, którą reprezentowała pani Ewa Pietrzak.  Młodym matematykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.      

 

DSC_0070
DSC_0087
DSC_0091
DSC_0095
DSC_0093
DSC_0090
DSC_0112
DSC_0109
DSC_0118
DSC_0056
DSC_0068
DSC_0063
DSC_0085
DSC_0079

 Galeria przedstawiająca udział uczniów w teście