show img
     We wrześniu br. uczniowie naszej Szkoły już po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kredkobrania”, której inic
jatorem jest krakowska Fundacja Ignatianum oraz Stowarzyszenia „Korzenie”.  

Celem "Kredkobrania" była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

W ramach akcji gromadziliśmy w szkole dary w postaci: kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów itp.  oraz nowych egzemplarzy lektur szkolnych.                                                                                                    

Zebrane dary trafiły do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci. Przedsięwzięcie pokazało zamieszkującym, poza granicami Rzeczypospolitej, polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Podziękowanie