z25388908QZapraszamy na Dzien Zyczliwosci we Wroclawiu      Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosłą rolę  w codziennym życiu każdego człowieka.  W naszej Szkole, aby uświadomić to uczniom, w dniach 18- 21 listopada zorganizowano szereg działań zmierzających do ukształtowania w nich przychylnego nastawienia do świata.

Podkreślano, że uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią każdego wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół żyje się lepiej.

Celem działań wychowawczych było uświadomienie uczniom, że Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny. Dobrze jest, gdy staramy się być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym nie tylko od święta. W ramach zajęć wychowawczych i prowadzonych przez pedagoga- przekazano uczniom informacje dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach. Podkreślano postawy, na których powinna opierać się przyjaźń, integracja, kulturalna współpraca oraz zabawa. 

Podczas zajęć wykonano gazetki tematyczne dotyczące kultury osobistej i dobrego wychowania, szkolne „Drzewko życzliwości”, na którym zamieszczono ciepłe słowa, cytaty z literatury skierowane do rówieśników i pracowników Szkoły. Zorganizowano zabawy integracyjne, zagadki i konkursy. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Braniewie.

Bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka „Słoneczne wzgórze” we Fromborku. Organizatorem akcji „Wrzuć cukiereczka do woreczka” była Rodziców naszej Szkoły. Słodkości zostały przekazane dzieciom w dniu mikołajek.

0005
0006
0007
0004
0008
Dom dziecka
0009
0001 (4)
0002
0003