Podczas realizacji zadań tematu nr 4 „Młody ekolog” w ramach projektu „Dzieci uczą rodziców”- uczniowie klas 0- III naszej Szkoły poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności dotyczące szeroko pojętej ekologii. Odpowiedzieli samym sobie na pytanie- jak młody człowiek może dbać o środowisko i czy to wymaga od niego specjalnego wysiłku?

    Przeprowadzone zajęcia miały uświadomić uczniom, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądała nasza planeta Ziemia- nasz wspólny dom. Wszyscy przecież chcemy, aby w naszym domu było czysto, bezpiecznie i przyjemnie.

Do realizacji zadań zaprosiłam panią pielęgniarkę szkolną, która w fachowy i bardzo przystępny sposób wyjaśniała uczniom- jak właściwe zachowanie wobec środowiska wpływa na stan naszego zdrowia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pani pielęgniarki, zadawali też pytania związane z właściwym postępowaniem na co dzień. Zdobywali więc wiadomości, ale też umiejętności. Uczyli się właściwie segregować odpady (w tym elektrośmieci, które zaniosą do specjalnego kontenera miejskiego), dbać o oszczędzanie wody i prądu. Sadzili rośliny, gdyż wiedzieli o ich dobroczynnym wpływie na czystość powietrza. Włączyli się również w akcję zbierania korków i nakrętek, które zostaną przekazane do Związku Niewidomych w Braniewie. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastikowych zakrętek posłużą niepełnosprawnym członkom do zakupu wózka inwalidzkiego lub protezy. 

    Wszyscy zgodnie zauważyli, że dbając o czyste środowisko- można jeszcze okazać dobre serce i nieść pomoc potrzebującym.

                                                                                                                                                                                                                        Anna Kaczmarzewska