patriot     Z okazji obchodów Święta Flagi Państwowej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się Wirtualny Przegląd Pieśni, Piosenek i Wierszy Patriotycznych. Przegląd skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieli podzielić się z innymi znajomością piosenek i wierszy związanych z naszą Ojczyzną. Stopień trudności prezentowanych utworów był zróżnicowany. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki solo lub w duecie z rodzeństwem. Zadbali o odpowiedni strój i elementy barw narodowych. Wszystkie prezentacje okazały się przepiękne. Piosenki były wykonywane z akompaniamentem lub a capella, co jest niezwykle trudne.

Jury w składzie: Magdalena Czubaszek- wicedyrektor szkoły, Agnieszka Popek- nauczycielka muzyki, Monika Baranowska- nauczycielka języka polskiego i historii, Katarzyna Czwołek- katechetka, uznało, że wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowy dyplom i tytuł Laureata Wirtualnego Przeglądu Pieśni, Piosenek i Wierszy Patriotycznych, dodatkowe punkty i ocenę celującą.

Uczestnicy:

 1. Hania Czarny kl. I b/piosenka/”To nasza Ojczyzna”
 2. Maksymilian Misior kl. I c/piosenka/”My jesteśmy Polakami”
 3. Nadia Szczęśniak kl. Id/piosenka/”Uwierz Polsko”
 4. Mikołaj Mazurek kl. I/wiersz/”Katechizm Polskiego Dziecka”
 5. Zuzia Pietkiewicz k. II b/pieśń/”Rota”
 6. Alicja Małkiewicz kl. II a/piosenka/”O mój rozmarynie’
 7. Marysia kl. III c/wiersz/”Polska”
 8. Emilka Mazurek kl. III/pieśń/”Rozkwitały pąki białych róż”
 9. Franciszek Pietkiewicz kl. IV b/pieśń/ „Legiony”
 10. Lena Czekawy kl. IV b/piosenka/”Miejcie odwagę”
 11. Wiktor Piróg kl. V b/piosenka/ „Majowa jutrzenka”
 12. Bartek Mazurek kl. VI b/wiersz/”Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”
 13. Zuzanna Przygocka kl. VI d/piosenka/”Ojczyzno ma”
 14. Aleksander Rys kl. VI c/pieśń/”Rozkwitały pąki białych róż”
 15. Hubert kl.VI d i Jakub kl. II b Zaworscy/piosenka/”Piechota”
 16. Norbert kl. VI c i Wiktor kl. III a Rynkiewicz/wiersz/”Katechizm Polskiego Dziecka”
 17. Wojtek Wasilewski kl. VII b i Aleksandra kl. III a/pieśń/”Rota”
 18. Aleksandra Łagodzińska kl. VII b/piosenka/”Mazurek Dąbrowskiego”, „ Jesteśmy Polką i Polakiem”
 19. Antek Szczygieł kl. V b/ wiersz/ "Trzeci Maja"

Zapraszamy również na Facebooka szkoły, aby obejrzeć uczestników przeglądu.