logo NB koło 1 300x300            Uczniowie klasy 7d wzięli udział w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Wydarzenie miało miejsce 9 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i przebiegało pod hasłem „Klimat na czytanie”, ale już podczas zajęć w szkole poznali i pięknie czytali wiersz Doroty Masłowskiej z książki „Psikusy” oraz obejrzeli film pt.: „Jakub, Mimmi i gadające psy” i zastanawiali się, co mogą sami zrobić, by być „eko”. A wieczorem …

przeciągali linę, spacerowali z książką na głowie, rzucali do celu, tworzyli domino i wieżę z książek, układali krzyżówkę, której hasłem oczywiście było słowo EKOLOGIA, wyszukiwali cytaty i stworzyli drzewo aforyzmów dotyczących przyrody, oglądali Braniewo nocą z Wieży Bramnej... Jednym słowem doskonale bawili się, poszerzając swoją ekologiczną świadomość.

 

IMG_3888
IMG_3904
IMG_3912
IMG_3916
NB_2020