swieta bozego narodzenia 2017 dcd removebg preview      Święta Bożego Narodzenia wyzwalają w ludziach ogromne pokłady życzliwości i troski o drugiego człowieka. Zauważamy tych, którzy czekają na naszą pomoc i wsparcie, aby dzięki temu, przeżyć radosne święta.

Miło nam zauważyć, iż uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią, wzięli udział w kilku przedświątecznych akcjach, organizowanych przez różne instytucje i grupy:

 

AKCJA MEN – RAZEM NA ŚWIĘTA

Jest to kolejna edycja działań, proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, mających na celu uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby otaczających go osób, budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

W związku z tym, dzieci z kl. V b, na lekcjach plastyki oraz godzinach wychowawczych, wykonywały kartki świąteczne z wpisanymi życzeniami.

Takie karteczki otrzymały osoby starsze, samotne, często sąsiedzi, bądź znajomi, sposobem „niewidzialnej ręki” – wsunięcie pod drzwi, włożenie do skrzynki pocztowej, na wycieraczkę itp.

 

SIATKA MIŁOSIERDZIA „CARITAS”

Zbiórka żywności, odzieży, środków czystości, zabawek i innych przydatnych produktów, które potem trafiają do specjalnych toreb, udostępnianych przez organizację Caritas.

Dzieci wzięły czynny udział w rozdzielaniu darów, pakowaniu i porządkach.

Do siatek trafiły też piękne kartki świąteczne z życzeniami od dzieci.

 

AKCJA PARAFIALNA ŚW. ANTONIEGO

Od wielu lat nasza parafia zajmuje się przygotowaniem paczek żywnościowych dla potrzebujących pomocy. Przez cały okres Adwentu można było ofiarować coś od siebie, aby innym sprawić radość.

Uczniowie kl. V b z zapałem pomagali w uszykowaniu odpowiednich prezentów i rozwożeniu do adresatów.

pomoc2 (2)
pomoc1 (1)
Ł
zdj3 (2)
zdj2 (1)