biala wstazka logo removebg preview            Jak co roku w naszej szkole organizowana jest kampania „Biała Wstążka”, która jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. 

            W ramach tegorocznej akcji odbędą się prelekcje „STOP przemocy wobec kobiet” podczas zajęć z wychowawcą, a chętni uczniowie z klas VII-VIII wezmą udział w konkursie online, którego organizatorem jest  Zespół Interdyscyplinarny MOPS w Braniewie oraz Urząd Miasta w Braniewie. Wszystkich zachęcamy do założenia białej wstążki!

plakat-01