Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez WMODN  w Elblągu. Temat obejmuje tzw. użytki zielone, na które składają się łąki właściwe (kośne) i  naturalne pastwiska, ale także polany leśne, zieleń przydrożna i parkowa, murawy, miedze  oraz łąki kwietne a nawet ich niewielkie enklawy balkonowe.

Łąka żyje w określonym cyklu przemian, jest środowiskiem życia wielu roślin i  zwierząt. Tu dzieją się fascynujące rzeczy, które szybko przemijają. Wiosna i lato to pory  wielkiego ożywienia na łące. 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty jesienią, ale teraz jest najlepsza pora, żeby zdążyć  zarejestrować to wiosenno-letnie misterium przyrody w swoim aparatem fotograficznym.  Prawie każdy z nas nosi przy sobie telefon, a zatem może w każdej chwili uwiecznić ulotną  chwilę z życia przyrody. Dobrze jest utworzyć sobie folder „Łąka” i tam gromadzić zdjęcia.  Wystarczy tylko zatrzymać się na chwilę… 

Zachęcamy do robienia zdjęć przez całe lato, a we wrześniu, po przekazaniu  szczegółów regulaminu, do przyniesienia zdjęć do szkoły. 

Kontakt – Justyna Panasiuk i Elżbieta Szymorek