JARMARKDUZY

 

BRANIEWO. 5 grudnia (niedziela), w godzinach od 10:00 do 18:00, na Placu ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie odbędzie się Braniewski Jarmark Mikołajkowy.

To będzie wyjątkowo klimatyczne oraz rozświetlone wydarzenie. Braniewskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo mikołajkowych oraz świątecznych atrakcji.

Warsztaty Świętego Mikołaja – podczas nich będzie można napisać i wysłać list do Mikołaja lub naszych bliskich. Wspólnie zapakujemy prezenty i stworzymy świąteczne stroiki. Wylosujemy świąteczne upominki wśród uczestników imprezy oraz stworzymy najdłuższy łańcuch choinkowy. Oczywiście spotkamy się również z samym Świętym Mikołajem.

Kiermasz Bożonarodzeniowy – znajdziemy na nim lokalne stoiska z przetworami świątecznymi, napijemy się gorącej herbaty oraz zakupimy piękne ozdoby. Będziemy mogli wziąć udział w warsztatach robienia i zdobienia pierników w piernikowej chacie. Zwiedzimy zagrodę ze zwierzętami, zrobimy pamiątkową fotografię w lodowej grocie oraz będziemy mogli wesprzeć OTOZ Animals podczas zbiórki karmy dla ich podopiecznych.

Wieża Bramna – będzie można zwiedzić ją w towarzystwie uroczej śnieżynki.

Nie zabraknie również sportowych atrakcji, takich jak Mikołajkowa zumba, zawody na sankach i nartach oraz wyścigi na torze Wibit (basen miejski).

Na głównej scenie zaprezentują się skrzaty, śnieżynki i aniołki, w które wcielą się uczestnicy sekcji Braniewskiego Centrum Kultury.

Zaplanowane są występy zespołów seniorskich oraz Quźni Talentów.

Wśród atrakcji – uroczyste włączenie iluminacji świątecznych przez burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego, w towarzystwie aniołków z braniewskich placówek oświatowych.

Finałem Braniewskiego Jarmarku Mikołajkowego będzie recital Magdy Steczkowskiej.

pobrane