Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez WMODN  w Elblągu. Temat obejmuje tzw. użytki zielone, na które składają się łąki właściwe (kośne) i  naturalne pastwiska, ale także polany leśne, zieleń przydrożna i parkowa, murawy, miedze  oraz łąki kwietne a nawet ich niewielkie enklawy balkonowe.

IMG 6232

Miło nam poinformować, iż dziewczyny z klas 6d i 7d: Nadia Paszulewicz, Patrycja Goch, Dagmara Rombel, Wiktoria Rosa, Julia Bartnicka, Zuzia Przygodzka, Roksana Niewiadomska, Wiktoria Szwedko, Weronika Błażewicz, Ola Milaniuk, Amelia Kowalska, Karolina Świokło i Ala Rachuba po bardzo dramatycznym meczu  i obfitującym w emocje tie breaku pokonały zespół z Elbląga i za tydzień będą walczyły o Mistrzostwo Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
BRAWO DZIEWCZYNY! BĘDZIEMY TRZYMAĆ KCIUKI!

8 czerwca na Stadionie Miejskim im. Czesława Staszczyńskiego w Braniewie odbyły  się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Naszą Szkołę reprezentował  zespół uczniów w składzie:

1. Antoni Szczygieł

2. Ksawery Krasuski

3. Nammdi Ihenacho

4. Chidiebere Ihenacho

5. Roman Bagiński

6. Oliwier Siek

7. Jakub Paturalski

8. Maciej Dryka

Każdy z zawodników brał udział w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na  100 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Nasz zespół zdobył 731 punktów, a  najwięcej punktów w zespole, bo aż 193 uzyskał Nammdi Ihenacho.

Chłopcy zajęli I  miejsce! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły!

IMG 20210623 155035

Świetlica szkolna zakończyła realizację projektu pt.: „Grunt to lektura”. Jego celem było wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką, co zostało zrealizowane w 100%.

27 maja 2021 roku odbyło się „Spotkanie z przyrodą w Iławskim Parku  Krajobrazowym” w formie online, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VIB  z nauczycielką, panią Elżbietą Szymorek. Organizatorem szkolenia było Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Spotkanie przeprowadzone zostało przez  pracownice Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie. Uczniowie zostali  zapoznani z walorami przyrodniczymi i kulturowymi Parku. Wskazano miejsca warte  odwiedzenia. Zwrócono uwagę na walory kulturowe kilku wybranych, ciekawych obiektów.

park krajobrazowy 1   przyroda 2

„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny, w ramach którego  nasza szkoła przez cały rok szkolny realizowała działania w celu kształtowania ekologicznej świadomości młodego pokolenia.