Na zakończenie TYGODNIA BIBLIOTEK mamy coś dla wielbicieli słodyczy! Podsyłamy Wam przepis. Tym razem na… gofry. Tak, tak tym razem na prawdziwe i chrupiące😊

Przepis pochodzi z przepięknie ilustrowanej książki Emilii Dziubak pt.: „Gratka dla małego niejadka”, którą Wam i Waszym rodzicom polecamy!

CHRUPIĄCE GOFRY

gofry

WYSTĄPIĄ:

• 1/2 szklanki oleju
  • 2 szklanki mąki
  • 1 1/3 szklanki wody
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 jajka
  • 4 łyżeczki cukru
  • szczypta soli
  • truskawki, borówki

W kwietniu, a dokładnie 2 kwietnia każdego roku, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony w 1967 r. przez IBBY (The International Board on Books for Young People) – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych. Celem tego święta jest promowanie pięknej i wartościowej literatury oraz grafiki dla młodego czytelnika.   Polska była gospodarzem tego wydarzenia w 1980 roku. Autorem motta „Książka moim oknem na świat” był Wojciech Żukrowski, a plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

W związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem biblioteki nie obsługują czytelników i nie macie możliwości wypożyczenia książek ☹ Jednakże zachęcamy Was do sięgnięcia po literaturę dla dzieci i młodzieży dostępną online.
Oto propozycje ciekawych stron, gdzie uzyskacie dostęp do bezpłatnych książek oraz związanych z książkami propozycji rozwijających aktywności dla dzieci:

Godziny pracy biblioteki w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie:

Dzień tygodnia Godziny

950 - 1140