Planeta Ziemia

Wyniki

Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego

„GEO – PLANETA”

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy związany z życiem i twórczością tego wybitnego polskiego pisarza. Turniej był skierowany do uczniów klas szóstych. 

21 grudnia br. koło teatralne, pod kierunkiem pani Renaty Pisarskiej – Giecewicz, wystawiło mit pt. „Demeter i Kora”. Przedstawienie było uroczystym podsumowaniem cyklu zajęć z mitologii w klasach piątych.

2 marca 2017 roku w Auli Pacyny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, poświęcony twórczości świetnego polskiego poety, satyryka i autora tekstów piosenek, Ludwika Jerzego Kerna, żyjącego w latach 1920 – 2010.

16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  „Kangur Matematyczny 2017”. Do tegorocznej edycji konkursu  przystąpiło 102 uczniów klas II- VI. Miał on charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczestnicy mają 75 minut.

Zapraszamy uczniów klas V i VI do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pn. "Wiersze jednego poety", poświęconym twórczości polskiej laureatki Nagrody Nobla - Wisławy Szymborskiej ( TUTAJ kliknij: wybór wierszy do recytacji), który odbędzie się 13 maja 2016 roku w naszej Szkole w Auli Pacyny.

A oto regulamin konkursu: